26.01.2018

Braletki D+ Istnieją! Część III: White Rvbbit PL/ENG

White Rvbbit to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek braletek handmade w Polsce. Styl marki jest mi trochę obcy i komunikacja trzecioosobowa ('Króliczek słucha') mnie trochę irytuje, ale 50 tysięcy fanek na Facebooku i laury od czasopism kobiecych spowodowały, że postanowiłam przyjrzeć się marce bliżej i spróbować produktów (pewien wpływ miał na to także fakt, że spanikowany szwagier napisał do mnie z prośbą o ratunek, bo tłumaczenie strony WR na angielski przerosło jego możliwości - musiałam zaznajomić się z ofertą bardzo, ale to bardzo wnikliwie ;) W związku z projektem Baza Braletek szukamy biustonoszy bez fiszbin nadających się do użytku przez biusty niesamonośne, a White Rvbbit musiało się znaleźć w zestawieniu.

White Rvbbit is probably one of the most well-known handmade bralette brands in Poland. Brand's style is somewhat not my taste and communication in third person  ('Bunny listens') is a bit frustrating, but 50k likes on Facebook and awards from women's magazines made me want to look deeper into the matter and try the products (this was also a bit catalysed by the fact that my panicking brother in law asked me to help him out with translating the copy of WR website, since lingerie vocabulary is not his forte - I had to get very, very familiar with the product range ;) 

Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band stretched:  91.0
Obwód w spoczynku/Band:  65.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width:  19.0
Głębokość miski/Cup depth   21.0
Szerokość mostka/Gore width:   2.0
Wysokość mostka/Gore height:   1.8
Wysokość pasa koło miski/Wing heigth:   1.8
Szerokość ramiączek/Straps width:  0.6
Haftek w rzędzie/Hooks:  1

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Lonegvity


Kształt / Shaping
Kontaktowałam się kiedyś z marką z pytaniem, czy uszyją coś na mój biust (ówcześnie 65FF). Dowiedziałam się tyle, że jest to wyzwanie wymagające czasu, toteż bez większego entuzjazmu zaglądałam na fanpejdża White Rvbbit co jakiś czas, oglądając projekty. Kiedy w końcu zobaczyłam tabelkę obejmującą mój rozmiar (73/93) postanowiłam spróbować szczęścia i dowiedzieć się, z czym to się je.

Sometime ago I asked the brand if they are going to sew something for my 30FF-back then-bust. I was told this is a challenge that needs time and effort, which sounded like lip service, so I wasn't very enthusiastic and just peeked from time to time on WR fanpage. When I finally noticed that size chart features my measurements (73/93) I decided to try my luck and see what it is all about.
Miseczki są uszyte z rozciągliwego tiulopodobnego materiału we flokowany prążek - w teorii brzmi to ładnie, w praktyce jest to klasyczny błąd w szyciu braletek; materiał nie może być na tyle rozciągliwy, żeby pierś była w stanie przeważyć się przez obwód. Nie można zastępować głębokości miseczki rozciągliwością, bo to nigdy, ale to nigdy nie zdaje egzaminu. Obwód to szersza aksamitka, która niestety jak łatwo się domyśleć, nie spełnia podstawowego założenia obwodu.

Cups are made of stretchy, tulle-like fabric with flocked stripes - it sounds nice in theory, but in reality it is a rookie mistake in making bralettes; fabric cannot be stretchy enough to let boobs hange over the band. You cannot substiture depth of the cup with stretchiness, it never works. Band is just a piece of wide velvet trim, which doesn't really do anything and definitely doesn't fullfill any basic requirements of a band.

Kształtowanie - królicze uszy, biust ma zeza rozbieżnego, masakra. To mnie bardzo rozczarowuje, bo miałam wrażenie, że minęły już czasy braletek szytych w formie 'damy rozciągliwy trójkąt i będzie okej'. Piersi przyjęły pozycję przyczajonych trapezów. Pisałam już o tym kiedyś do firm, ale powtórzę ponownie: nie będziemy oczywiście oczekiwać od braletki efektu podtrzymania przez dźwig pneumatyczny, ale nie będzie wytłumaczeń typu 'meh, to bralet, musi robić z biustu uszy spaniela', albo królika w tym przypadku - bo wiemy, że są bralety, które tego nie robią, miałyśmy je na sobie i tłumaczenie 'nie da się' oznacza dla Nas tyle, co 'nie chciało mi się'. Pójście na łatwiznę nie popłaca.

Shaping... well, my boobs turned into bunny ears and my nipples have strabismus, horrible. I am really disappointed, since I was sure that the times of bralettes sewn on the principle of 'stretchy triangles and we are good to go' are behind us. My boobs look like scared trapezoids. I wrote that once in our collaboration policy, but I will repeat myself; we do not expect bralettes to lift and shape like a silicone mould, but we do not accept the excuse of 'that's a bralette, it has to make boobs look sad' - because we know it is not obligatory; we has on bralettes that did the trick just fine and 'it can't be done' sounds to us a lot like 'we couldn't be arsed to try'. Easy way is not always the best way.

Sizing chart: Rozmiar - size, obwód biustu - overbust, obwód pod biustem - underbust, sizing done in centimeters

Tabelka rozmiarowa jest dla mnie nieco problematyczna, bo wynika z niej, że powinnam nosić obwód z dowolnego rozmiaru, ale miseczki z rozmiarów L lub XL. Po wtóre - skoro każdy obwód jest regulowany w takim samym zakresie ("Obwód w każdym biustonoszu jest regulowany od 65 do 85 cm."), to jaki sens mają te dopiski o obwodzie pod biustem w tabelce? Wg strony "Stanik jest elastyczny, nie posiada usztywnień, lekko podtrzymuje biust. Posiada aksamitne wykończenia. Zarówno ramiączka, jak i obwód pod biustem, są w nim w pełni regulowane." Jest to o tyle prawda, że obwód i ramiączka są regulowane, tylko że jedno i drugie samodzielnie rozregulowuje się w trakcie noszenia i wystarczy kilka głębszych wdechów, żeby obwód rozciągnął się. Wybrałam finalnie rozmiar L, i nie była to chyba najszczęśliwsza decyzja, bo obwód jest za duży o jakieś 15 cm, a miseczki za wąskie i za płytkie. Zastanawia mnie fakt, że zgodnie z danymi tabelki największe rozmiary, na które szyje White Rvbbit, to okolice 75E/F albo 60HH/J UK (odpowiednio 86/102 cm i 70/102 cm wg kalkulatora A Bra That Fits) - chciałabym zobaczyć Mad Cata na takim biuście w akcji. Można mi zarzucić, że jestem fuja i fubrawiec i się czepiam złośliwie, ale kaman - wymagam tylko od produktu właściwości, które mu przypisuje producent; braletka wg tabeli pasująca na moje wymiary powinna pasować na moje wymiary - i na wymiary pani o biuście 60HH też, skoro wg producenta jej wymiary zawierają się w tej tabelce. To jest taka sama niezgodność towaru z opisem, jak naklejanie na plastikową deskę informacji, że można na niej piec mięso w temperaturze 250 stopni.

Sizing chart is bit of a conundrum, since my underbust measurement says that band in each size (from S to XL) will fit me, but my overbust measurement indicated I need an L or XL. Secondly - if each band is regulated in the same way (a little description under the bra says that all bands have the same measurement stretched and laying flat - that is from 65 to 85 cms) then what the hell does the underbust measurement help with? According to the website, "The bra is flexible, it does not have underwiring, delicately holds the bust. It has velvet finishing. Both shoulder straps and parameter under the bust are fully adjustable."(this is also a testimony to how little my brother in law listens to my lingerie wisdom). It is true, bra straps and band are regulared, but both get completely de-regulared once you take a deeper breath and shortened band suddenly get twice as big. I chose size L and that was not the wisest choice since band is about 15 cms too large, while the cups are too narrow and too shallow. I wonder about one thing; according to sizing chart biggest sizes the brand sews for are 34E/F or 28HH/J UK (respectively 86/2013 and 70/102 cms; calculated by A Bra That Fits) - I would really like to see Mad Cat bralette on one of these busts in real life. One can always say I am a nasty person, trying to be mean and grasping at straws, but come on - all I want is the product to do what it says it will do, especially when it comes to sizing; if the sizing chart says a 28HH bust will fit this bra, it surely should fit it! It is the same kind of description inconsistency like when a manufacturer of a plastic cutting board says you can roast beef on it in 480 Fahrenheit.
Jeśli chodzi o wygodę, to z jednej strony Mad Cat jest nieszkodliwy (pomijając ramiączka szerokości makaronu spaghetti), ale z drugiej sporym dyskomfortem jest świadomość, że wystarczy gwałtowniejszy ruch, żeby biust poszedł sobie, a braletka sobie. Bauns - jak można się domyślać cyc skacze jak fretka na amfetaminie.

When it comes to comfort Mad Cat is relatively harmless (apart from spaghetti straps), but then again being aware that a more dynamic movement can make your boobs fly across the room is not that great. Bounce is really something too see; my boobs jump like a ferret on meth.

Na plus należy na pewno marce policzyć estetykę - braletka dotarła w różowym pudełku ze złotym logo, a cała kolekcja jest bardzo spójna wizualnie i można się bawić w mieszanie projektów. Mad Cat no 2 jest uszyty bardzo ładnie, nie widzę nigdzie niteczek ani krzywych szwów, projekt paseczkowego detalu również jest bardzo urokliwy. Podoba mi się romantyczny, ale lekko sportowo - urbanistyczny styl tego modelu.

One thing I really appreciate is the aesthetics - bralette came in a pink box with gold logo, and the whole product range is pretty solid in terms of design, so that you can mix and match. Mad Cat no 2 is made with attention to details and I cannot see any loose threads or skewed seams - the strappy design is also very pretty. I like how the bralette is both romantic and sporty-urban at the same time.

Kusi mnie kilka innych wzorów, ale poczekam chyba na ich konstrukcyjne dopracowanie, zanim sięgnę po portfel. Cena 129 zł to wygórowana kwota za braletkę z błędami w konstrukcji i przeznaczoną na biusty w zasadzie wyłącznie samonośne, i jakkolwiek rozumiem zachwyt bajkowym entourage White Rvbbit, to na razie odradzam zakupy u Króliczka. Poczekajmy, aż wróci z kursu brafittingowego i ogłosi nowe kroje ;) na stronie pojawił się pierwszy stanik z półfiszbinami, toteż ciekawa jestem Waszych głosów - kto próbował, niech daje znać!

I am drawn to a few other designs, but I will wait for them to be updated with new constructions. 129 PLN is a lot of money for a bra that is made for boobs in no need for a bra, and as much as I understand the charm of White Rvbbit's fairytale entourage, for now I will have to discourage you from shopping there. Let's wait until the designer comes back from brafitting course and announces new cuts being manufactured ;) currently the first half-wired bra is on sale, and I am curious - if anyone tried it or is going to, let me know!

Oto Mad Cat no 2 - czyli braletka od White Rvbbit. Tabelka sugeruje, że szyją przynajmniej na biust Agu (30F), praktykę zobaczycie za jakiś czas na blogu 👸🏻🐰#miskidwie #whitervbbit #lingerie #bielizna #lingerie #braletka #bralet #bralette #polishlingerie #polskabielizna #dessous #harness #paseczkowiec #paseczki #strappybra #bra #stanik #perfume #biustonosz #recenzja #instabra #instalingerie #spodnipradlo #luxurylingerie

49 Likes, 5 Comments - 👙MiskiDwie👙 (@miskidwie) on Instagram: "Oto Mad Cat no 2 - czyli braletka od White Rvbbit. Tabelka sugeruje, że szyją przynajmniej na biust..."

1 komentarz:

  1. Witam,
    Jestem skłonna przyznać Ci rację w pewnych kwestiach. Nie znam się za bardzo na brafittingu i przy kupowaniu braletki Mad Cat No.6 popełniłam właśnie ten błąd. Ogólnie, to kocham tę markę (Mad Cat No.5 i 7 idealnie sprawdzają się na większych i cięższych biustach). Ale kiedy zaczęłam nosić No.6, zauważyłam to samo co u Ciebie, że piersi przeważają i "uciekają" po za paseczek obwodu. Jakiś czas później White Rvbbit wstawili post na bloga o tym, które braletki sprawdzają się do dużych biustów i teraz wiem gdzie popełniłam błąd. Jeżeli chodzi o komplety z półfiszbinami, to są świetne, ładnie kształtują i trzymają biust, ale przy obwodzie 75-80 i większym biuście (u mnie coś między E a F) to fiszbiny się "rozjeżdżają" i niestety wbijają w mostek :( Dlatego teraz ostrożnie dobieram staniki, zawsze biorę te szersze aż do pach, bardziej zabudowane i nie ma problemu z "uciekającymi" piersiami ;)
    Pozdrawiam, Weronika :)

    OdpowiedzUsuń