19.09.2017

Konrad - Oceane 65G; Amfitryta w Koronkach PL/ENG

Oceane to duchowa siostra Camille - występuje w tym samym zestawie krojów, natomiast zdecydowanie różni się od swojej poprzedniczki estetycznie i funkcjonalnie; jest to bodaj najbardziej uniwersalny polski biustonosz, jak udało mi się dostać w swoje ręce. Mogę bez cienia przesady powiedzieć, że jest to też mój ulubiony produkt Konrada, wyprzedzający i Camille i Desire o kilka długości. Mam wreszcie wrażenie, że mam przed sobą projekt dopracowany do końca i przemyślany. Szczegóły - oczywiście poniżej.

Oceane is Camille's sister in spirit - it sells in the same set of cuts; it differs monumentally though in terms of functionality and aesthetics, and is possibly the most universal Polish bra that I have ever handed. I can say with all honesty that this is my favorite Konrad bra, which surpasses both Camille and Desire greatly. Finally I feel like I got something well-made, thought through, and spot-on. For details - peek beneath.


Konrad - Oceane Push Up 65G

Wymiary/Measurements:
Obwód rozciągnięty/Band stretched:  77.0
Obwód w spoczynku/Band:  61.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width:  16.0
Głębokość miski/Cup depth    22.0
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 25.0
Szerokość mostka/Gore width:  1.8
Wysokość mostka/Gore height:  6.5
Wysokość pasa koło miski/Wing height: 10.0
Szerokość ramiączek/Straps width:  1.1
Haftek w rzędzie/Hooks: 2
Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics
Wygoda / Comfort


Cena / Price


Wytrzymałość / Longevity


Kształt / Shape


Oceane to push up z wyjmowanym poduszeczkami - są raczej duże jak na standardy bieliźniarskie i myślę, że przy ich wyjęciu można w tego sztywniaka spokojnie włożyć rozmiar większy biust. Efekt przy zostawionych poduszeczkach rzeczywiście jest wow, do stopnia, w którym można spowodować wypadek drogowy.

Co do kształtowania, to w zasadzie nie mam uwag. Lekki dziobek to już klasyka jeśli chodzi o moje piersi w polskich sztywniakach z poziomym szwem, muszę to po prostu chyba polubić, skoro najlepiej skrojone usztywniane biustonosze chcą mi robić takie rzeczy :) Efekt puszapkowy docenił chyba najbardziej Misek Trzeci, który podejrzliwie bardzo spojrzał mi się w dekolt i zawiesił na moment, próbując dociec, czemu nagle jest go tak dużo.

Oceane is a push up bra with removable cookies - they are rather large and definitely not s lingerie standard, if you remove them you can fit in boobs one cup larger. If you leave them the push-up effect is really something else, enough to cause a traffic accident.

As far as shaping goes, I have nothing to complain about, really. Slight pointiness is something I just have to accept and live with, since every damn Polish bra with a vertical seam does this to me, no matter, how well-made :) The push-up effect was appreciated best by my boyfriend, who was very susupicious of my sudden breast growth spurt.

Miski pokryte są delikatną koronką różaną, która lekko wystaje pod dolną krawędź gumki - mi się osobiście to bardzo podoba i uważam to za istotny walor estetyczny. Koronka się nie podwija i nie drapie. Paseczki to dość gruba, o eliptycznym przekroju gumka; jest to znaczny progres w stosunku do Camille, która swoimi okrągłymi w przekroju paseczkami drapała i uwierała.

Cups are covered with a rose-themed lace that sticks out slightly on the bottom of the band - I really like that effect, and I deem it a good decision on behalf of the designer. The lace does not roll in or scratch.The straps are made of thick, round-ish elastic; it's a progress from the scratchy straps of Camille.


Wzór koronki powtórzony jest na elastycznej dzianinie obwodu - tak, to jest nadruk, a nie warstwa koronki na niebieskim czymś ;) bardzo mi się podoba ten efekt. Dzianina dobrze pracuje, obwód jest stabilny z tendencją do ciasności. Rozmiar określiłabym jako minimalnie zaniżony w stosunku do wymiarów realnych, także szczuplejsze dziewczyny - łapcie za portfele, w Oceane z obwodem 65 wejdziecie spokojnie z podbiuściem poniżej 70cm.

The pattern of the lace is echoed by the print on the fabric of the band - yes, this is a print, not a layer of lace on a baby blue underlayer ;) I really like the effect. The fabric works well, the band is rather stable with a side of tightness. I would say the band is a little bit less true to size than usual, so if you are under 70 cms underbust grab your wallet, you will fit in 65 band no problem.Metalowy hardware stanika jest bladoniebieski - ciężko to złapać aparatem, ale jest dokładnie w tym samym odcieniu, co wnętrze miseczek, taka rozbielona mocno miętka czy turkus. Ramiączka są raczej standardowej szerokości, bez szaleństw zdobniczych.

All the hardware is baby blue - the color is hard to photograph, but it is precisely the same hue as the inner cups, bleached mint or turquoise of sorts. Straps are rather standard, no designer wow factors.


Na mostku mamy perełkę (stąd skojarzenie z Amfitrytą - nereidą, boginką morską z mitologii greckiej) zawieszoną na łańcuszku z diamencików przyczepionym do jak najbardziej przestrzennej kokardki. Cieszy mnie, że projektantowi udało się zachować balans i nie przeszarżować z ozdobnością całości.

There is a little pearl on the gore (that is where my associtation with Amphitrite comes from - she was a nereid, sea deity from Greek mythology), hung on a stripe of rhinestones which in turn dangles from a quite a big bow. I am happy that the designer achieed a balance between the robust decorativeness and tasteful functionality.
Ramiączka są odpinane zarówno w swoich tradycyjnych miejscach jak i na mostku - do kompletu dostajemy bowiem także zwykłe, bezpaskowe ramiączka, dzięki którym Oceane to stanik bardzo uniwersalny. Pojawiły się pytania, czy takie zapięcie na mostku nie uwiera; zupełnie nie, mam dość delikatny mostek (do stopnia, kiedy potrafię mieć problemy z oddychaniem przez gniotące fiszbiny), a tu bezbólowo i bezproblemowo mogę nosić Oceane cały dzień. Nie wiem, jak to zrobili, ale działa! Oceane może sprawdzić się jako bezramiączkowiec, aczkolwiek raczej pod obcisłymi kreacjami i w mniejszym rozmiarze; ja bym się chyba bez ramiączek nie wybrała na cały dzień do pracy, ale biusty mniejsze mają taką szansę jak najbardziej.

Straps are detachable both on the sides of the cups and on the gore - you get a free set of harness-free straps with the bra, thanks to which Oceane is a very universal and functional piece. There were some questions from you regarding the comfort of the gore contraption; it is absolutely stab-free and I am a really touchy-feely when it comes to my gore (to the point where I can have trouble breathing when the wires stab me) so I can wear Oceana all day long. I don't know, how they achieved it, but it works! Oceane might be worn as a strapless bra, but I would recommend to wear it under tight clothing and if you are a smaller cup size; I wouldn't risk wearing the bra all day long without straps, but smaller boobs can have a chance at wearing Oceane like that.Rozmiar to moje standardowe w Konradzie 65G - delikatnie ciasne w obwodzie, ale miski są jak najbardziej standardowe (jeśli liczymy je od głębokości z poduszeczkami). Zapięcie jest trochę szersze od obwodu przy szwie, więc lekko odstaje, ale to detal.

Size is the standard 65G that I usually wear in Konrad - it is a little tight in the band, but the cups fit true to size (with cookies in). The fastening is a little wider than the band on one side, and there is a bit of free space, but I don't mind it that much.


Do kompletu mamy do wyboru figi i stringi - rozmiar L pasuje raczej standardowo. Przody obydwu krojów majtek to panele koronki z miseczek, zachwycająco przezroczystej i delikatnej. Ponieważ koronka jest elastyczna bałam się, że po pierwszym praniu wyskoczą z niej pasemka elastyczne, jak to często bywa z tanimi gumokoronkami, a nawet i droższymi elastykami. O dziwo tak się nie stało, a prałam je z uporem maniaka kilka razy. Żadna para majtek się nie poddała.

The brand provided me with two pairs of matching undies; briefs and thong, both size Large, which fits me as usual. Both feature panels of lace on the front (be damned ye modesty panels of other brands!), beautifully transparent and delicate. The lace is stretchy which made me fear that after a few washes it will sprout little elastic threads as both cheap and pricier elastic laces tend to do. Surprisingly, nothing like that happened and both pairs of undies survived a week of daily laundering.Brzegi i fig i stringów obszyte są metodą lettuce edge na overlocku - to sprawia, że delikatnie falują i nie leżą idealnie płasko, jeśli nie są rozciągnięte. Nie wiem, czy był to świadomy zabieg szwaczki, czy raczej wypadek przy pracy, bo często lettuce edge występuje np. na cieniutkich swetrach jako ozdoba, ale i jako oznaka złego ustawienia maszyny do szycia, jeśli wychodzi nam przypadkiem. Warto wspomnieć, że to może się odznaczać pod cienkimi ubraniami.

Edges of both thong and briefs has been finished using lettuce edge effect - which makes them look like roma lettuce and not lay flat completely. I don't know, if ot was something the seamstress did on purpose or if it was an accident, since lettucce edge is either a product of wrong sewing machine setup or a decorative technique used with fine knits. It is worth mentioning that it may stand out a little undet tight or thing clothing.


Zbliżenie na koronkę - tak jak na miseczkach wystaje ona lekko za brzeg. Podoba mi się to!
Dzianina na majtkach i obwodzie jest bardzo przyjemna w dotyku, gładziutka i świetna dla pocących się osób - nie ma mowy o zapacaniu się czy mokrym kompresie (wiem, brzmi apetycznie - ale w gronie dobrych koleżanek możemy mówić o takich sprawach, no nie?)

Podusmowując - Oceane to hit, w którym za bardzo nie ma się do czego przyczepić. Estetycznie jest to klejnocik kolekcji, który spokojnie może stać się sezonowym musisztomieciem. Cenowo sytuacja wygląda bardzo komfortowo, bo wersja push up kosztuje zaledwie około 130 zł, miękkus i semisoft niewiele mniej. Chciałabym zobaczyć, gdzie Konrad pojdzie dalej ze swoimi projektami, bo nowe modele coraz bardziej do mnie przemawiają. Konstrukcyjnie take wypuszczają się na coraz szersze wody, zwłaszcza z wypuszczonym ostatnio bezfiszbinowym push upem inspirowanym klasycznym straplessem Wonderbra. Niedługo będę miała okazję zobaczyć, co firma ma w zanadrzu na sezon SS'18, więc trzymajmy kciuki za kolejne, coraz bardziej nowatorskie rozwiązania!

The knit of the panties and the band is very soft to the touch, smooth and works for sweatier girls - there is no way of walking in damp undies all day (I know, very appetizing, but I think that we are good enough friends now to discuss such issues, aren't we?)

To sum it all up - Oceane is a musthave in which there is not much to scrutinize. Aesthetically it is a crown jewel of the AW17 collection and is selling out like crazy. The push up version sells for about 130 PLN, the soft and semisoft versions are sligthly cheaper, which makes Oceane a very affordable bra. I await new collections eagerly, as the new models are really up my alley. Constructions are definitely a venture into the wild lands, especially with the Wonderbra-inspired, wireless, push up strapless bra (phew, such a combo!). I will have a chance to peek into the newest catalog for SS18 soon, so keep your eyes open!


*Post sponsorowany; autorka otrzymała produkt od dystrybutora lub/i wynagrodzenie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz