30.08.2017

Ava - Picaso 65G / 70J : Woodstock 69' i Tęcza (PL/ENG)

Print na Picaso to wzorek, który spokojnie znaleźć by mógł się na szatach woodstockowiczek - mamy tu chyba wszystkie kolory z palety farb plakatowych, a to wszystko ujęte w ramki kółek, prostokątów, trójkątów i spiralek. Ja mam jak najlepsze skojarzenia, chociaż muszę przyznać, że Picaso nieco mnie przy pierwszym spotkaniu w lutym oszołomiło. To jeden z tych staników, których jeszcze kilka lat temu prawdopodobnie nie sprowadzonoby do sklepu, bo "kto to będzie kupował" - teraz za to 'głośne' printy mają swoje pięć minut, w co Ava wstrzeliła się jak rzadko.

The print on Picaso is a pattern that might as well make a decent Woodstock hippie gown. Here we have an entire color spectrum all framed with rectangles, circles, triangles, and spirals. I'm quite fond f it - although I was rather taken aback by Picaso when I first encountered it, in February. It's one of those bras that, just a few years earlier probably wouldn't even make it to the stores, because "who would buy that?" - today, however, wild prints are hyping now - the trend which Ava hit with impeccable precision.65G:


Wymiary/Measurements:

Obwód rozciągnięty/Band streched:  76.0
Obwód w spoczynku/Band:  62.5
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width:  14.0
Głębokość miski/Cup depth   23.0
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 27.0
Szerokość mostka/Gore width:   1.5
Wysokość mostka/Gore heigth:   7.5
Wysokość pasa koło miski/Wing heigth:   9.5
Szerokość ramiączek/Straps width:  1.4
Haftek w rzędzie/Hooks:  2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Lonegvity


Kształt / Shaping70J:
Obwód rozciągnięty/Band streched:  80.1
Obwód w spoczynku/Band:  66.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width:  17.0
Głębokość miski/Cup depth   28.2
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 29.0
Szerokość mostka/Gore width:   1.7
Wysokość mostka/Gore heigth:   8.1
Wysokość pasa koło miski/Wing heigth:   9.8
Szerokość ramiączek/Straps width:  1.6
Haftek w rzędzie/Hooks:  2

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Lonegvity


Kształt / ShapingMadź: Ten wzór jest jak z bikini! Lubię, kiedy wystaje mi nieco spod ubrania - czy to ramiączko, czy nawet kawałek miseczki. I nie ma przy tym cienia żenady!

Agu: Chciałoby mi się tu nieco bardziej kontrastowej kokardki - może soczysty oranż? Nie jest to w każdym razie jakiś dramatyczny mankament. Kokardka na figach jest nie na środku, ale lekko z boku; figlarnie jakby wskazując, że to komplet na opak w stosunku do klasycznej bielizny.

Madź: A właśnie, bo to przecież bielizna! Jak u ciebie z podtrzymaniem?Madz: This one totally looks like a bikini!  I don't mind it sticking out from underneath my clothes a little - be it a strap, be it a bit of the cup, not embarrassing at all!

Agu: The ribbon could be more contrasting - maybe juicy orange? Anyway it's not a dramatic flaw. The ribbon on the briefs isn't placed centrally, but somewhat on the side, cheekily, indicating that the set is meant to stand out from classic lingerie.


Madz: Oh right, because it actually is lingerie! What do you think of the support?

Agu: Krój side support w wykonaniu Avy to moje małe odkrycie - polskie miękkusze mają tendencję do dziobowania mi biustu, za to ten stanik zdecydowanie ten efekt niweluje. Wstyd się przyznać, ale jeszcze do całkiem niedawna myślałam, że side support to te boczne fiszbiny pod pachami ;) Kołyskowate wzmocnienie miseczki zbiera efektywnie biust i kształtuje go tak, że nie ma wątpliwości nawet pod bardzo grubym swetrem; tam się coś skrywa, i nie zawaham się tego użyć.


Madź: Mój semi-soft też trzyma doskonale! Zbiera, podnosi, zaokrągla a nawet - uwaga uwaga, manna z nieba i ósmy cud świata - dochodzi mi do samego mostka! Moja mama dostała 70I, ona też jest zachwycona! Pięćdziesięciokilkuletni biust po przejściach chudnięcia i tycia, a wygląda w Picaso jak młoda pierś!


Dziękujemy Mamie Madź za bycie modelką! / We would like to thank Madź's mom for modelling the Picaso in 75I :)

Agu: Ava's side-support design is my little, personal discovery. Polish soft bras tend to make my breasts look pointy, but it is not the case with this one. I must admit that up until recently I thought that side support was a name for those underarm wires 😉 Crib-like cup enhancement effectively grasps boobs and shapes them in a way that, even under a thick sweater, states: I've got hidden assets and won't hesitate to use them


Madź: My semi-soft sits perfectly! Grasps, lifts, plumps up, and - oh glory be - even the gore is aligned! My mom got 70I and loves hers as well. That's right, fiftysomething-year-old breasts that went through their fair share of losing and gaining weight look young and vibrant in Picaso!


Agu: Ponieważ Ava ewidentnie prosi się o to, żeby na siłę szukać jakichś wad (no kaman, kiedy ostatnio byłam tak entuzjastyczna wobec polskiej bielizny?), wbijam małą szpileczkę w tabelkę rozmiarową, według której powinnam nosić 75C ;) Niestety Picaso raczej nie przystaje do swojej krojowej siostry, Hailey; o ile obydwa staniki zostały skrojone tak samo, o tyle leżą zupełnie inaczej w rozmiarze 65G. Picaso zostało uszyte z siateczki, która słabo się rozciąga, więc zdecydowanie mocno podtrzymuje cyc, ale niestety nie akomoduje kształtu przez rozciąganie się w odpowiednich miejscach i trzymanie się sztywno w innych. Przez to miseczki lekko się marszczą w górze, co jednak nie zostaje rozwiązane przez mniejszy rozmiar. Obwód jest bardzo ścisły - jestem w stanie go zapiąć na sobie, ale odetchnąć już nie, wiec nosze Picaso z przedłużką. Po tygodniu noszenia sytuacja się poprawiła i teraz Picaso mogę już nosić bez żadnych akcesoriów, aczkolwiek nie ma tu efektu ‘ginącego’ stanika; czuje, ze coś na sobie mam. Trzeba to potraktować jako lekcję z materiałoznawstwa, bo wymiary ‘spoczynkowe’ Hailey i Picaso mają identyczne ;) Biusty miedzyrozmiarowe powinny wziąć pod uwagę wybór większego obwodu.


Madź: A u mnie zobacz, z tym obwodem zupełnie odwrotnie! Jest dużo luźniejszy, niż w poprzednich modelach, które nosiłam od Avy. Nie bułeczkuje, nawet na mojej oponce. Nie miałam problemu, żeby od razu zapiąć mojego semi softa na środkową haftkę. Miseczki też wypadają większe, niż w Estel lub Crystal. Prawie nawet zmieściłam się w I, kiedy normalnie J jest nieco ciasnawe. Picaso ładnie zaokrągla mój biust i robi mu naprawdę fajny efekt w dekolcie. Podoba mi się, no i ten kubistyczny wzorek od dawna był na mojej liście musisztomieciów!


Agu: And since Ava clearly asks for us to forcefully scan it for flaws (come on, I can't remember the last time I was so excited about Polish lingerie) I put a tiny pin into the size chart, according to which I should be wearing 75C ;) Sadly, Picaso does not live up to its sister design Hailey. Although both bras have the same cut, each looks differently in the 65G size.  Picaso is made of net-like fabric that definitely holds a steady grip on the boob, but does not accommodate the shape by stretching and staying put in appropriate places. Because of that, the cups slightly crinkle on top and a smaller size won't fix the issue. The band is quite tight - possible to hook, impossible to take a deeper breath in it, so I wear Picaso with an extension. The situation has improved after a week and I feel more comfortable even without an extension, yet not ocmfy enough for a "no bra" effect - I still feel it's there. I see that as a valuable material-science lesson, because the default measurements of Hayley and Picaso are identical. The owners of in-between-sized breasts should consider choosing a bigger band.

Madź: See, I have a completely opposite situation! It is much looser than in other Ava's models that I've worn. Even my breasts don't pop out of this one.  I had no problem hooking my semi-soft on the middle closure. Also, cups are bigger here than in Estel or Crystal. I fit into an I almost effortlessly, when normally even J feels tight-ish. Picaso rounds up my boobs in a truly flattering way and creates quite an effect with the cleavage. I really like it and that cubist pattern has been on my must-have list for a while!
Agu: Czy wzięłabym Picaso z wieszaka jako swojego musisztomiecia? Prawdopodobnie nie, bo nie jest zielonym kusidełkiem, ale przy bliższym poznaniu wiele zyskuje, zarówno pod kątem wygody jak i wychodzenia ze swojej estetycznej strefy komfortu; kolorowy wzorek super wygląda pod półprzezroczystymi koszulkami i sukienkami, będąc ciekawym uzupełnieniem letniej stylizacji. Ot, warto próbować nowych rzeczy!

Madź: A no, a no! W letnie, gorące dni świetnie prześwitywał spod nieco przezroczystych, letnich ubrań. Ze swoimi kolorami i esami-floresami doskonale wpasowuje się w moją strefę komfortu. No po prostu... jestem zachwycona. I mówiłam już, że dociera mi do mostku? Mówiłam? To powtórzę jeszcze raz! Mostek pasuje! ;)


Agu: Would I pick Picaso in the store as my must-have? Probably not, because it's not a green little seductress, but I learned to like it it terms of convenience though I feel like it pushed me out of my comfort zone just a little. Colorful pattern looks great under a semi-transparent shirt or a dress, being a neat complement to a Summer outfit. Needless to say, it's really useful to try something new every now and then!

Madź: Indeed! The bra would show through the somewhat transparent clothing that I've worn on the hottest Summer days. Its colorful doodles fit perfectly into my comfort zone.
I'm utterly enchanted. Oh and did I mention the gore is tacking? Did I? ;)

Podsumowanie Agu: Side supporty Avy to w zasadzie wygodniczki - po kilku godzinach zapomina się, że coś się na sobie ma. Gwiazdkę odejmuję za średnie radzenie sobie z odprowadzaniem potu; w temperaturze powyżej 28 stopni Picaso niestety zapaca mi biust. Z jednej strony ciężko oczekiwać od niesportowego stanika, że będzie oddychał jak kurtka do trekkingu, ale z drugiej na palcach jednej ręki policzę staniki, w których zdarza mi się zapocić piersi.


Podsumowanie Madź: Semi-soft od Avy wypada na większomiseczkowy, a w moim wypadku także i obwód jest luźniejszy, niż w poprzednich modelach. Picaso świetnie podnosi mój biust, radzi sobie z jego podtrzymaniem, no ale bieganie w nim do autobusu nie jest tak komfortowe, jakbym marzyła. Wielki plus za kubistyczne, kolorowe wzory, które przywodzą na myśl nie tylko dzieło sztuki, ale i bikini, które idealnie sprawdziłoby na gorącej plaży, z drinkiem w dłoni... znów się rozmarzyłam!


Agu's conclusion: Ava's side support is a simple comfy - after a few hours you completely forget that you wear it. I take away one star for mere handling of sweat draining. Sadly, when wearing Picaso in outside temperature of 28 degrees, my breasts sweat like crazy. On one hand, perhaps you shouldn't expect a non-sports bra to breathe like a trekking sportswear. On the other - I can barely name a bra that makes my breasts sweat this much.


Magda's conclusion: Ava's semi soft looks suitable for a bigger cup and in my case the band is much looser than in other models. Picaso perfectly lifts my boobs and manages to support them, however it doesn't feel all that comfy when I'm, say, running to catch a bus. Kudos for the colorful, cubist pattern that not only brings a piece of art to mind, but also resembles a bikini...a bikini that would look perfectly, worn on a tropical beach where I'm chilling with a drink in my hand...sorry, got carried away again!

Dwie fanki Janis Joplin na Woodstocku, 1969 🌺✌🏼👙🔥 No tak naprawdę to nie, ale ciężko opędzić się od skojarzeń - psychodeliczny, tęczowy 🌈 wzór na Picaso mógłby spokojnie znaleźć na farmie w Catskills 🇺🇸 i ten retro filtr! Mamy sporo zabawy z tą recenzją, zwłaszcza, że pierwszy raz jest podwójna 💗 wielki shout-out dla @alaforeverinwonderland za pomoc z wersją angielską! Tekst pokaże się dziś o północy 🕰#miskidwie #avalingerie #woodstock #bielizna #dessous #lingerie #polskabielizna #nomakeup #woodstock #🌈 #polishgirls #polskiedziewczyny #instalingerie #print #psychodelic #rainbow #biustysąróżne #biustonosze #staniki #bra

22 Likes, 2 Comments - 👙MiskiDwie👙 (@miskidwie) on Instagram: "Dwie fanki Janis Joplin na Woodstocku, 1969 🌺✌🏼👙🔥 No tak naprawdę to nie, ale ciężko opędzić się od..."

*Post sponsorowany; autorka otrzymała produkt od dystrybutora lub/i wynagrodzenie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz