15.10.2016

Wellfitting - Meow Longline Demi 65HH : KOTEŁY i stanik czarownicy! PL/ENG

Dziewczyny z Wellfitting zaproponowały mi bycie modelką Kotełów w oficjalnym sklepie marki - nie mogłam odmówić!  Zawsze kręciłam nosem na longlajny, bo nigdy nie trafiłam na wygodne w obsłudze staniki z przedłużonym obwodem, ale Koteły mnie sobą oczarowały. Jest to pierwsza recenzja, w której stanik w zdjęciu sklepowym widzicie... na mnie ;)

Wellfitting crew offered me a unique job of being their model of the Meow bra - and I just couldn't say now! I was always picky and suspicious of longline bras, since I was never able to find a bra that would be simultaneously comfy, easy to put on and longline at the same time. Meow charmed me to the point of pure love, and this is the first review in which you see the stock pic ... with me in it ;)Wellfitting - Meow Longline Demi 65HH

Obwód rozciągnięty / Band stretched  76.1
Obwód w spoczynku  / Band  58.1
Szerokość pojedynczej fiszbiny  / Cup width  15.3
Głębokość miski  / Cup depth  22.2
Długość pojedynczej fiszbiny  / Wire length  24.7
Szerokość mostka   / Gore width 1.2
Wysokość mostka   / Gore heigth 12.9
Wysokość pasa koło miski  / Wing heigth  14.0
Szerokość ramiączek  / Straps width  1.5
Haftek w rzędzie / Hooks   5

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics
Wygoda / Comfort

Cena / Price
Wytrzymałość / Longevity


Kształt / Shape


Koteły to na pewno jeden z niewielu longlajnów, w które mogę się sama zapiąć - zajęło mi to chwilę nauki, ale zdecydowanie jest to prostsze niż w wypadku chociażby Ivy od Freyi, które nie tylko źle leżało, ale i zapinanie tego wymagało pomocnika. Obwód jest jak na mój gust bardzo ścisły i dobrze trzyma, chociaż to wrażenie może być spowodowane szerokością obwodu, a nie jego faktycznymi wymiarami (76 cm w naciągu). Miseczki kształtują mój biust w zgrabne kulki i piersi wypełniają je idealnie - idealnie, to znaczy gdybym miała je minimalnie większe powstałaby czworopierś. Nie jest to w żaden sposób wada, przeciwnie; jest to w zasadzie jedyny mój stanik poza Wacoalem, któremu jest wszystko jedno, czy się garbię czy nie i w którym momencie cyklu jestem. Biustonosz jest jak uszyty na moje wymiary, co w kontekście rozmiaru jest cokolwiek zabawne; kalkulator Wellfitting sugerowałby mi 30H / 32G (brawa dla marki za sugerowanie dwóch rozmiarów!), co jest moim zwykłym rozmiarem w polskich markach, lub rozmiarem delikatnie za dużym w misce. Nigdy jednak jeszcze nie upakowałam piersi w podwójne H, i za każdym założeniem Kotełów chichoczę sobie pod nosem.

Meow is one of the very few longline bras I can put on by myself - it took a few minutes to learn how to do it but it still definitely easier than, for example Ivy by Freya, which not only was ill-fitting but also required a helper to actually put on (my hands just don't do what was required of them to fasten the damned thing). The band is very tight in my opinion and supportive as it should be, though I think it might feel like it due to the width of it, not the actual measurements (76 cms when stretched). Cups make my boobs look like fine little round apples and the breasts fill the cups perfectly - meaning that if my boobs were a bit bigger I would have severe quadboob. It is absolutely not a downside of the bra, quite the contrary. In fact this is the only bras except ye olde Wacoale that doesn't give a shit about my cycle or if I hunch and just fits every day, every time. This bra fits like it was custom made and it is a bit funny when you look at the size: the official Wellfitting size calculator would say I am a 30H / 32G (bravo for suggesting two sizes!) which is what I usually order from Polish brands or a size that is slightly too big. I have never tucked my boob into double H and every time I put on my Meow I giggle a bit.Nie nazwałabym Kotełów wygodniczkiem - nie ranią mnie ani nie uwierają, ale zdecydowanie nie jest to też turbo ginący pod ubraniem biustonosz. Cały dzień ma się jednak stale świadomość, że coś tam pod ciuchami jest, i dla mnie to uczucie jest zdrowym kompromisem między stanikiem a gorsetem. Gorsetów nie lubię, bo chociaż są piękne, to pocę się w nich jak mysz i ociera mnie wszystko, co ocierać może. W Kotełach przedłużony obwód działa trochę jak korektor postawy ( 'Nie garb się, jest Pajączek!'), ale jest to nadal komfortowy biustonosz. Odrobinę bolał mnie mostek, kiedy po całym dniu robienia bardzo różnych rzeczy w Kotełach (często w pozycji na brzuchu) obudziłam się i chciałam założyć stanik, ale jest to do wybaczenia, bo to nieledwie niemiłe kilka sekund. W longlajnie od Wellfitting nie pocę się, nic mnie nie ociera, nie gryzie, nie dziobie.

I wouldn't say that Meow is a perfectly comfortable bra - nothing digs in, rubs raw or hurts, ut then again it is not a bra you will forget about after a few minutes. You are very aware about this garment and I think this is a perfect compromise between a bra and a corset. I don't like corsets, because altough they are beautiful they also make me sweat like a nun in a brothel and they rub me until I get hives. The elongated band of Meow serves well as a posture-corrector while still being a comfortable option for everyday wear. My sternum hurt a little after a very active day during which I did a great many of things laying on my stomach and the next day I had a bit of a problem putting it on - but I can forgive it, since the discomfort lasted for about two seconds. I don't sweat in Meow, which is a great plus for me.

Jeśli chodzi o projekt, to jestem chyba pierwszą blogerką, która dostała go w swoje łapki - ojejej. Piękny! Dlaczego tak mało jest printowych staników w fajne rzeczy? Dziewczynom z Wellfitting zasugerowałam stanik w pizzę, i nadal uważam, że byłby to hit. Nasyćcie oczy Kotełami.

When it comes to the design I think I am the first blogger to get it into my paws. Such a beauty! Why is there such a shirtage of fun prints on bras? I suggested a pizza bra to the Wellfitting crew and I really think it might be a hit. Feast your eyes upon Meow.

Cena regularna longlajnów Wellfitting to 89$ - czyli ok. 350 zł. Trochę dużo, nie jest to stanik na studencką kieszeń i nie wiem tak naprawdę, czy chciałabym tyle za niego zapłacić, gdybym nie dostała go w prezencie od firmy. Moim zdaniem to trochę za dużo i gotowa byłabym zapłacić 3/5 tej kwoty w ew. przecenie, ale ja jestem studentem - student jest biedny i ma suchoty. Panie nieco bardziej obdarzone w obwodzie portfela na pewno byłyby chętne wydać tyle na tak śliczny stanik. Moim zdaniem jest on zdecydowanie bardziej warty tej kwoty niż staniki z byłego Masquerade / obecnego Panache Black, które są urodziwe (chociaż strasznie już opatrzone i zachowawcze), ale piekielnie niewygodne.

The regular price of the longline is $89. This is a bit much for a student (a Polish one, at least) and I don't know if I would pay the full price to get it if I didn't get it from Wellfitting for free. I think this is a bit much and I could pay 3/5 of the price on promo, but then again, I am a student - students are poor and live on instant ramen. Ladies who are a bit more opulent when it comes to the girth of their wallets could and would be very happy to pay the price though. The bra is worth the price! Notabene the price tag is similar to what Masquerade / Panache Black (less pretty and rather done to death) retails for and their bras are of waaay lesser quality and comfort.

Majty do kompletu z Kotełami są z wysokim stanem i z łezką z tyłu. Szczególnie podoba mi się ta wstążeczka z tyłu - czy tylko mi połączenie czerni z pomarańczem kojarzy się z Halloween? Bardzo seksowne i retro w kroju, a przy tym bardzo wygodne (i idealne na okresy, jeśli korzystacie z wkładek). W porównaniu z wysokimi majtkami od Curvy Kate wypadają znacznie lepiej i uważam, że są dużym osiągnięciem; ciężko jest uszyć wysokie figi bez podkreślania przez produkt finalny każdej fałdki. Przez cały dzień noszenia nic nie wpiło się, nie obtarło, nie zrobiło krzywdy, a piorą się jak zwykłe, nijakie bawełniaki.

The matching panties are high-waited and have a teardrop cutout on the back. I really like the ribbon detail - am I the only one who think that this combination of black and orange looks a bit Halloween-ish? Very sexy and in a retro cut, but comfortable at the same time. (Not very sexy of a statement, but they are great for periods of if you use pads). In comparison with Curvy Kate high waisted panties they win in all categories and they are actually an achievement; it is hard to create a pair of high waisted underwear without accentuating all little fat rolls. I wore them all day and everything was fine, nothing cutting in or rubbing against me. They also launder like simple cotton panties, which is a plus.


Jak Wam się podobają Koteły? Jaki następny print powinien zdobić projekty Wellfitting?

How do you like Meow? Which print should adorn Wellfitting bras next?


*Post sponsorowany; autorka otrzymała produkt od dystrybutora lub/i wynagrodzenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz