08.05.2017

Anita Active- Momentum 65G: Lady In Red PL/ENG

Biustonosze sportowe to mordęga dla większości dziewczyn D+; albo biust wylatuje górą, albo ucieka dołem, albo boli po treningu. Jako weteranka poszukiwań sporta idealnego jestem już trochę zmęczona tym wyglądaniem - ale wszystko wskazuje na to, że Momentum od Anita Active wysuwa się na prowadzenie.

Sports bras are a nightmare for D+ girls; boobs escape either out of the cups or under the wires and they usually hurt after the workout. I am a veteran of search for a perfect sports bra, and although I am certainly bored to death with the constant vigil, I think I found a pretty good pretender to the gold medal.


Anita Active - Momentum 65G

Wymiary/Measurements:
Obwód rozciągnięty/Band streched:  74.0
Obwód w spoczynku/Band:  60.0
Szerokość miski/Cup width: 18.0
Głębokość miski/Cup depth    22.5
Wysokość mostka/Gore heigth:  15.0
Wysokość pasa koło miski/Wing heigth: 13.0 
Szerokość ramiączek/Straps width:  2.8
Haftek w rzędzie/Hooks: 4

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics


Wygoda / Comfort


Cena / Price


Wytrzymałość / Longevity


Kształt / Shape
Biustonosz ma jedną fantastyczną zaletę; nie odparza mi piersi. Pot jest sprawnie i efektywnie odprowadzany na zewnątrz, tak że nawet między piersiami nie mam morza. Materiał jest zdecydowanie sztuczny (i bardzo ładny, spod czerwieni przeziera metaliczne srebro), ale biust czuje się w nim dobrze i bezpiecznie.

This bra comes along with one fantastic perk: my breasts don’t get diaper rash. The sweat is wicked away so efficiently that even the inbetween area of breasts remain relatively dry. The fabric is evidently artificial (and beautiful, metalic silver peers out from beneath the red), despite that however, bosom feels safe and comfortable in it. 

Zapięcie jest czterohaftkowe, co jak zwykle sprawia mi problem z zapięciem się. Jest to jednak wina moich niesprawnych łapek, a nie stanika, więc za to oceny nie obniżam, bo szerokie zapięcie to w przypadku sporta duża zaleta.

As usual, four hook fastening makes it difficult for me to fasten the bra properly, that is however the fault of my clumsy hands and as such, it won’t affect the final grade, especially since a wide fastening is an advantage in a sports bra.

Jeśli chodzi o kształtowanie, to muszę przyznać, że Momentum nie robi z biustu dwóch pięknych kulek, i to jest jego w zasadzie jedyna większa wada - skoro wszystko jest takie och - ach, to mógłby jeszcze jabłkować mi piersi! Nie robi jednak mojej figurze krzywdy, kształt biustu jest raczej naturalny i daleko mu do bycia monopiersią. Jestem zadowolona i nie narzekam.

When it comes to shaping, I have to point out that Momentum doesn’t make breasts look like two perfect spheres and that’s basically its only bigger flaw. But, luckily, it doesn’t hurt my overall body shape, breasts look rather natural and they’re far from becoming a monoboob. I’m satisfied with that result.

Bauns jest - ale minimalny; wytrzymuje w zasadzie wszystko, co robię na siłowni, a także siłowanie się z 70-kilogramowym psem, który właśnie próbuje zjeść zawartość kociej miski razem z kotem. Biust minimalnie się bujnie tu i ówdzie, ale nie w stopniu powodującym dyskomfort czy potrzebę poprawiania cycków w miseczkach. Jedna z pań na mojej siłowni aż podążyła za mną do szatni celem dopytania się, z czego jest ten stanik, skoro ćwiczę a biust nie obija mi się o szyję; była szczerze zdumiona konceptem, jakoby stanik sportowy miał być czymś innym niż osłonką na sutki i okolice, która fiszbin nie ma nie dlatego, że można sobie nimi wybić oko, tylko dlatego, że ich nie potrzebuje. Jak widać bravangelism można uprawiać nawet pod prysznicem :) Jestem jak najbardziej zadowolona i póki co Momentum jest zdecydowanie najbliżej bycia Sportem Idealnym Bez Fiszbin. Gdyby tylko miał jakiś super nadruk albo wzorek, to byłabym już kupiona i ugotowana.

Breasts do bounce, albeit minimally; the bra endured every test I put it through in the gym, as well as wrestling with a 150 pound dog which was trying at the time to eat cat’s supper along with the cat as well. One lady in the gym actually followed me to the locker room to ask what sorcery prevents my breasts from bouncing and hitting my jaw during exercises; she seemed genuinely shocked at the concept that a sports bra is meant to do something more than just cover nipples, which just shows that bravangelism is needed even under showers. I’m thoroughly satisfied, thus far Momentum is the closest thing to The Perfect, Wireless, Sports Bra I had the opportunity to test out. I only wish it had a nice print or something, then I would be completely sold.Estetycznie biustonosz jest bez zarzutu - nie widzę ani jednej wystającej nitki, nic się nie strzępi ani nie pruje. Wszystkie elementy zostały zszyte profesjonalnie i nie mam się do czego przyczepić. Główna część stanika uszyta jest z czerwonej tkaniny, która jest zdecydowanie czymś jedynym w swoim rodzaju: jest jakby dwuwarstwowa, i spod czerwieni wyziera jak przez ażurową siatkę metaliczne srebro. Dzięki temu biustonosz mieni się delikatnie w świetle i podkreśla krągłości, optycznie niwelując efekt przypłaszczenia piersi. Efekt jest świetny i doceniam inwencję twórczą zespołu projektantów. Nie będzie wstydu ćwiczyć bez koszulki!

No real accusations can be shot at Momentum as far as aesthetics go – I couldn’t find a single loose thread, nothing rips or tears. All the elements have been sewn together professionally. Bra’s main section is made of a red fabric and it stands out – it seems to be composed of two layers and metallic silver fishnet peers from beneath the red layer. In effect, the bra sparkles stylishly in the right light and underlines the right curves, eliminating the optical effect of flattened breasts. It’s great and I appreciate the creative invention of the design team. There’s no shame in exercising without a t-shirt with this one!

Cena biustonosza to ok. 230 zł - nie wiem, jak Momentum radzi sobie z większym biustem, ale jeśli równie dobrze, to z całego serca polecam ten model i cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości. Nie jest ona przyjazna studenckiemu portfelowi, ale warto na Momentum zaoszczędzić i sobie sprawić, jeśli szukamy dobrego stanika sportowego bez fiszbin. Stanik niewiele ustępuje Panache Sport, a to już jest poprzeczka zawieszona na poziomie Everestu ;)

Price is about 230 zł – I don’t know how well does Momentum fare with bigger breasts, but if it does as good a job as with mine, then I can wholeheartedly recommend this model, as the price is more than adequate in regards to the quality of the product. It’s not perhaps friendly to a student’s wallet, but when it comes to Momentum, it’s one of those goods that are worth saving up for. It’s close to, if not as good as Panache Sport, and that’s a bar set on Everest – high level ;)


*Post sponsorowany; autorka otrzymała produkt od dystrybutora lub/i wynagrodzenie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz