30.01.2017

Konrad Coralia 70J: Koralowe Zdziwko

Coralię do recenzji wybrałam ze względu na niespotykany kolor (naprawdę bierzemy pod uwagę Wasze preferencje, dziewczyny!), który w bliższym poznaniu okazał się być jeszcze bardziej niezwykłym. Recenzja zajęła mi sporo czasu, bo jest to biustonosz, który potrzebuje przestrzeni, żeby przekonać - przynajmniej mnie - do swoich zalet.

I chose Coralia as my review bra due to its original colour (we really do hear your suggestions and wishes, gals!) which upon closer inspection turned out to be even more ... original. Reviewing took me a while since it is a bra that needs time and space to show off its strengths.

Wymiary/Measurements:
Obwód rozciągnięty/Band streched:  74,5
Obwód w spoczynku/Band:  67
Szerokość pojedynczej fiszbiny/Cup width:  18
Głębokość miski/Cup depth    27,5
Długość pojedynczej fiszbiny/Wire length: 28,8
Szerokość mostka/Gore width:  1,8 
Wysokość mostka/Gore heigth:  8
Wysokość pasa koło miski/Wing heigth: 11  
Szerokość ramiączek/Straps width:  2,1
Haftek w rzędzie/Hooks: 3

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Longevity

Kształt / Shape


Zdjęcie katalogowe jest bardzo-bardzo fajne, ale w sumie - po solidnych testach - nie bardzo sobie wyobrażam, jak miałabym osiągnąć ten efekt.

The stock picture is really nice, but honestly - after a while of actually wearing the bra - I don't really know how am I supposed to achieve that effect of ass-cleavage.


Czas co prawda działa na korzyść Coralii - na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona, miałam poważne zastrzeżenia co do kształtu, jaki mi oferowała - i nie wiedziałam, w czym jest problem. Jednak z kolejnymi założeniami było lepiej, miska lepiej dopasowywała się do biustu, z którym miała do czynienia.

Owszem, dalej jest trochę zbyt głęboka w stosunku do reszty, przez co zsuwa się i nieco psuje kształt - ale z każdym kolejnym wyjściem jest lepiej i pasuje bardziej.

Time is a friend of Coralia - I was quite skeptical at first, having a lot of concerns about the shape it gave me, and I had no idea what was the problem. With a few more wears the cup adjusted fortunately and met my boobs halfway, so to speak.

The depth / width ratio is still not perfect, which happens to cause the slow descend of the cups thorough the day, fucking up the shape, but with each wear the situation gets a bit better.Coś mi trochę odstaje na złączeniu misek z ramiączkiem, ale nie jest to wielki problem - w ubraniu się to nie odznacza.

Większym problemem dla mnie osobiście jest to, że czuję się ostatnio jak ludzik Michelin. Miałam przez pewien czas wątpliwość, czy pokazywać się, czy recenzować - bo jednak kompleksy i powszechnie lansowany ideał piękna uderzają (prawie) każdemu do głowy, wbijając nieco w fotel. Bardziej niż stanik pomogło mi zdystansowanie się, Jeśli będziecie chciały, dajcie znać - chętnie napiszemy coś o walce z kompleksami i samoakceptacji.

To, co mega istotne, to że kolor Coralii ciężko jest ująć na zdjęciach - jest nieco neonowy, przez co nasza interpretacja może nie być idealną.

There is a bit of gaping where the straps meet the cups, but it is not a big of a problem - can't be seen under clothes.

What is a bigger problem is that lately I feel like Michelin mascot. I really wondered if I should show myself, review bras - beacause my complexes take the best of me sometimes and the beauty standards can be really overwhelming. What helped me was not the bra, but a bit of distance.

What is really important is the colour I mentioned before - hard to capture on camera, since it is a bit on the neon side. Think pink highlighter dipped in youghurt.


Jeśli chodzi o wygodę, znowu wszystko zależy od czasu. Na początku ten model od Konrad Lingerie mogłam nosić co najwyżej przez 6 godzin, Teraz już nie czuję potrzeby ściągania go - jak mówiłam, miski zyskują na dopasowaniu do biustu, a i obwód zdaje się pracować w fajny sposób.

When it comes to comfort it is another aspect that got better with time. At first this Konrad Lingerie b bra could be worn for 6 hours tops. Now I don't feel the urge of taking it off after a while, the cups fit better and the band seems to have been broken in a bit.Haftki mało się zużywają, co sprawia, że Coralia staje się stanikiem rokującym. Nawet jeśli na początku budzi wątpliwości, to z czasem zaczyna się dopasowywać do biustnego materiału, z którym ma do czynienia i jest w tym całkiem wytrzymała.

Jeśli chodzi o detale, to nie są zbyt wyszukane.

The fastening doesn't seem to be the kind that would give up on me anytime soon and returns to its original form after wear, which makes Coralia a candidate for success. The bra made me suspicious at first but won me over with how it adjusts to my boobage. And it is pretty sturdy.

The details aren't very sophisticated though.
Kawałek koronki, trochę haftu na ramiączku i świecidełko na mostku. Trąci standardem, ale kolor jest na tyle niestandardowy, że nie jestem przekonana, czy chciałabym więcej atrakcji.

Koronka nieco odznacza się pod materiałem - to warto wiedzieć.

Dla mnie Konrad ma minus za zdjęcie katalogowe, które nie przystaje do efektu, jaki idzie osiągnąć w staniku z odpowiednio dobranym rozmiarem - przynajmniej na moim biuście.

Z czasem zrobiło się odpowiednio wygodnie. Efekt katalogowy nie został osiągnięty, ale miska przystosowuje się do kształtu piersi i z czasem zaczyna fajnie się dopasowywać.

Ideału nie mamy, ale to dobry kierunek.

A bit of lace, a bit of embroidery on straps and a trinket on the gore. Standard, I should say, but the color is eye-catching enough to make the whole design sufficient in terms of 'wow' factor.

The lace stands out a bit under clothing.

My biggest problem is that the stock pic is nowhere near close to what the bra looks like on real human boobs with proper size being worn, at least in my case.

Comfort grows with each wear, so I can't complain here. In general, this bra is not perfect, but it is a step in a right direction.*Post sponsorowany; autorka otrzymała produkt od dystrybutora lub/i wynagrodzenie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz