07.01.2017

Syrokan High Impact Underwire Level 4 70F : Tańsze Nie Znaczy Gorsze PL/ENG

(Syrokan High Impact Underwire Level 4 32F Review)


Syrokan to marka - córka La Isla, konglomeratu, który sprzedaje staniki dead stock i II gatunek innych marek, takich jak Panache, Sculptresse, Shock Absorber, Wonderbra i innych, których jeszcze nie zidentyfikowałam; ponieważ marki o ustalonej reputacji nie mogą pozwolić sobie na wypuszczanie ze szwalni do obrotu fakapów, to takie niedoróbki są po prostu zostawiane u hurtownika, który celem zminimalizowania strat odsprzedaje je po cichu gdzieś indziej (nie jestem na 100% pewna, że tak jest, ale wiem, że jest to praktyka bardzo popularna w innych branżach, np. sprzętu AGD i konfekcji niebieliźnianej ). Miałam przyjemność spróbować miękkusa od La Isla, który jednak nie spełnił moich oczekiwań - nie trzymał biustu jak należy, aczkolwiek jego szalona fuksja podbiła moje serducho z miejsca. 

Syrokan is the daugther brand of La Isla - conglomerate that sells dead stocks and II category products of various brands, such as Panache, Sculptresse, Shock Absorber, Wonderbra and other I haven't identified yet. Brands with estabilished reputation won't allow bras with little fuck ups to be sold in any of the official retailer shops, therefore those sad little bras with defects are left with the wholesaler who in turn discreetely sells the stock to other interested parties. I am not 100% sure about that, but I am certain it is a very popular practice in other branches of the market, such as home electronics or non-underwear apparel. I had the pleasure of trying a soft sports bra from La Isla, but it didn't meet my expectations unfortunately; the bounce was still there and the band rode up, altough the crazy fuchsia had me head over heels with love with it on the spot.


Level 4 High-Impact Wireless Racer-back Sports Bra La Isla, którego próbowałam w tym samym rozmiarze, co mojego Syrokana.

Level 4 High-Impact Wireless Racer-back Sports Bra La Isla, which i tried in the same size as my Syrokan.

Niezrażona, postanowiłam spróbować innych produktów marki, która w międzyczasie rozbiła się na kilka innych: Syrokan (staniki sportowe), Delimira (codzienne), Gratlin (karmniki) i Dobreva (staniki do zadań specjalnych). Syrokan by La Isla to jedna z niewielu marek, które bieliznę sprzedaje w swoim własnym sklepie oraz na Aliexpress (podobnie jak Wink Gal), co udowadnia, że bielizna z Aliexpress niekoniecznie jest zawsze bazarowym shitem ;) Jak się sprawuje mój Syrokan? Ot, zobaczcie poniżej:

Dauntlessly, I decided to try other products of La Isla, which split into few different subbrands meanwhile, namely Syrokan (sports bras), Delimira (everyday bras), Gratlin (nursing apparel) and Dobreva (strapless, multiway and soft bras). Syrokan by La Isla is one of the few brands that sells their bras both in the official store and on Aliexpress (like Wink Gal, for example) which is a proof that not all of Aliexpress lingerie is shit :) How does my Syrokan do? Let's find out:


Syrokan High Impact Underwire Level 4 70F

Wymiary: / Measurements
Obwód rozciągnięty / Band stretched 76.0
Obwód w spoczynku / Band  54.0
Szerokość pojedynczej fiszbiny / Cup width 14.5
Głębokość miski  / Cup depth  22.0
Długość pojedynczej fiszbiny  / Wire length 32.0
Szerokość mostka  / Gore width 3.0
Wysokość mostka / Gore heigth 15.0
Wysokość pasa koło miski / Wing heigth 10.0
Szerokość ramiączek / Straps width 3.5
Haftek w rzędzie / Hooks 3

Ocena: / Rating:

Estetyka / Aesthetics

Wygoda / Comfort

Cena / Price

Wytrzymałość / Lonegvity

Kształt / Shaping


Moje pierwsze wrażenie po wyjęciu stanika z koperty był zachwyt - wow, kolory jak ze szkolnego mundurka. Klasyczne, eleganckie, nie wstyd będzie w tym ćwiczyć bez koszulki. Krótka inspekcja wypada doskonale - nie ma tu żadnych ciągnących się nitek, szwy są idealne, jednak zawzięcie szukam powodu, dla którego ten egzemplarz trafił do sklepu La Isla, a nie do oficjalnego retailera Panache Sport. I znajduję - kółeczko z haczykiem do spinania ramiączek jest wszyte na odwrót i nie można go użyć. No cóż, nie spinam ramiączek i tak, więc jest mi to serdecznie obojętne, ale dla kogoś może to być spory ból.

My first thought after I managed to fish the bra out of the envelope was pure delight - those school uniform colours! Classic, elegant, nobody will be ashamed to excersize sans a tank top. Short inspection proves there are no big defects; the loose threads have been trimmed, seams are perfect, yet I look further to find a reason, why this particular sample was sold at the La Isla shop instead of Panache Sport's official retailer. And here it is - the J-hook has been sewn in bakwards, making it impossible to hook the straps together. Well, I don't do that either way, so I don't really care about that mishap, altough it miaght be an issue to somebody else.


Stanik ma wszyte fiszbiny pokryte specjalnym żelosilikonem (a przynajmniej takie jest odczucie dotykowe). Zawsze jak macam coś takiego zastanawiam się, czemu Panache nie wszywa takich fiszbin do innych swoich staników, kupowałabym je wtedy dużo chętniej, albowiem nie miałam do tej pory żadnego Panaszka, który nie robiłby mi ran na mostku. Mostek jest obszyty oddychającym meshem, co jest fantastyczną wiadomością dla bardziej pocących się dziewczyn.

The wires of the bra are encapsulated in jelly-like silicone (or at least that is what it feels like). Everytime I touch this kind of wiring I wonder why wouldn't Panache sew such wires in their regular bras, I would buy them much more gladly, since Panache bras wires are the Brutus to my Caesar. The gore is covered in breathing mesh which is a great thing for those sweatier gals like me.Miski są cokolwiek zbyt duże, ale nie na tyle, żebym sugerowała zejście w dół z miską. Wygoda jest pełna, nic się nie wrzyna ani nie gryzie. Mam uczucie lekkiego luzu, to prawda, aczkolwiek jak wiemy nie jest zdrowo ściskać piersi wysokiego ryzyka, więc porzucam myśl o tej niedogodności - w końcu nie wpływa ona nijak na funkcjonalność stanika.

The cups are somewhat too big, but not big enough for me to suggest going down a cup. It is a very comfortable cut of the cup, nothing rubs or digs in. The cups feel a little loose, which I don't like very much, but given that I have high-risk boobs that shouldn't be compressed too much I can't really complain - the bra is completely functional either way.Obwód jest bardzo ścisły. 70/ 32 pasuje na mnie bardzo wyjątkowo, i to najczęściej zapięte na 2. haftkę, a tutaj muszę się napracować, żeby zapiąć się na 1. Super ekstra, zwłaszcza, że nie znalazłam jeszcze Syrokana w rozmiarze 30FF / 65FF, który teoretycznie powinnam nosić. Na języczku zapięcia mamy instrukcję prania (do której się oczywiście nie zastosuję), informację o składzie i rozmiarówkę.

The band is very tight. 32 band fits me very rarely and most of the time I need to hook it on the second row of hooks from the start, and with Syrokan I need to really focus and wriggle around to hook the band up on the first row. Great, especially since I can't find a Syrokan bra in 30FF which is my proper size in most brands. There is laundry instruction on the back of the fastening (which I will dismiss completely, of course), sizing info and the fabric composition percentage.
Zapięcie ma trzy haftki i wytrzymuje intensywne użytkowanie. To wygodniczek - nic mi krzywdy nie robi, a śliski języczek nie jest aż tak śliski, żeby robić problem z zapinaniem się. Trzy haftki dają absolutnie wystarczające poczucie podtrzymania bez efektu opaski elastycznej.

The fastening is a 3-hook per row type of stituation and suffers intensive exploitation with dignity. Very comfy - nothing hurts me at all and the slicky back of the fastening isn't slicky enough to cause troube with hooking up the bra. Three hooks give enough support without that dreaded binder effect.Wszędzie tam, gdzie gwałtowniejszy ruch ręką może coś rozpruć czy szarpnąć, widzimy dodatkowe szycia overlokiem, dzięki czemu mamy dodatkową gwarancję, ze stanik wytrzyma i sesję zumby, i kick boxingu. Biegam sobie w Syrokanie na bieżni i ćwiczę na orbitreku, i wszystko trzyma się idealnie - pas nie podjeżdża, biust nie podskakuje nadmiernie, fiszbiny się nie wbijają w ciało.

All spots where the bra could be vulnerable and tear or break upon more aggressive movement of the hand have been reinforced with serger, which further ensures us that the bra will survive both a zumba lesson on a kick boxing match. I run and work out on the elliptical in Syrokan and my boob are supported well - band doesn't ride up, bust doesn't jiggle or bounce, the wires stay in place.


Cena mojego egzemplarza to $18.89, czyli ok.80 zł - bardzo dobra jakość za takie pieniądze. Należy jednak pamiętać, że La Isla to szyld, pod którym sprzedaje się towar z niedoróbkami, więc jest to loteria. Szczęśliwie sprzedawca akceptuje zwroty, więc jeśli Ci się nie spieszy, to możesz kupować w kółko ten sam model w nadziei, że któryś z kolei będzie Ci odpowiadał ;) Śmiechem żartem, oczywiście; moim zdaniem warto jest spróbować. Staniki Panache Sport są dosyć drogie jak na studencką kieszeń (aczkolwiek świetnie sprawdzają się jako prezenty ślubne, wiem z autopsji), a La Isla stanowi zarówno etyczną jak i porządną alternatywę. Syrokan jest absolutnym prymusem jeśli chodzi o wszystkie kategorie: wygodny, estetyczny, pranie w pralce znosi mężnie, kształt też całkiem niczego. I na Aliexpress i w oficjalnym sklepie La Isla znajdziemy mnóstwo wersji kolorystycznych tego moelu i innych podobnych, od klasycznej czerni do melonowej zieleni, więc każda sportsmenka znajdzie coś dla siebie. Staniki sportowe z Aliexpress zazwyczaj są tylko braletkami z sesją zdjęciową spoconej Azjatki jako jedyną wartością dodaną, więc ta recenzja stanowi powiew świeżości w temacie.
Warto przyjrzeć się całej ofercie sklepu, bo znajdziemy tam kilka dobrych 'zamienników' modeli, które mogą w wersji oficjalnej być poza naszym zasięgiem. Wiecie dobrze wszyscy, że nie znoszę podróbek i piętnuję ich kupowanie (naprawdę lubisz wspierać ISIS i gwałcenie robotnic?), więc cieszy mnie etyczny i moralnie dopuszczalny sposób zaoszczędzenia nieco pieniędzy na produkcie, w którym cieszy Nas nie metka z logo, a jakość. 

The price of my sample is $18.89 - a very good price for that quality. You need to remember though, that La Isla is a brand that sellf bra with defects, which means that purchase is a lottery. The seller accepts returns, so if the time is not an issue you may just order same model over and over until you get a bra with a mishap you can live with ;) Seriously though, I'd suggest trying this option. Panache Sport bras are kind of pricey for a student (a Polish student, at least, altough they work great as wedding gifts as my experience shows), and the La Isla is both an ethical and good alternative. Syrokan is absolutely an A+ bra in all categories: comfy, pretty, can be laundered like it's no big deal, shapes my boobs well. Both on Aliexpress and in the official store we can find a lot of different models and colours, from classic black to melon green, so every fit girl will find something to suit her tastes. The sports bras from Aliexpress are usually microfribre bralettes with accompanying photoshoot of a sweaty Asian girl, so this review is a breath of a fresh air for me. You might want to check out all the offers in the La Isla shop, since there are a few good 'dupes' of products that might be out of our budget in the normal circumstances. Y'all know that I am very much against buying fakes and replicas (you really want to support ISIS and systhematical rape of the factory workers?) so I am happy to find an ethical and morally okay way to spend a little less cash on a product that is worth the price and shows off not the fake brand tag or logo, but quality.
1 komentarz:

  1. To "wadliwe kółeczko" o którym piszesz, można chyba naprawić w 0,03s przy założeniu, że nie jest przyszyte do niczego:) kółeczka przesunąć przez ramiączko ( pomiędzy górną warstwą a dolną ) i mamy go po drugiej stronie i można spiąć, nie wiem czy mój sposób jest wystarczająco zrozumiały, jeśli nie to proszę o kontakt! :)

    OdpowiedzUsuń